Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
... ono to tak býva. Po grilovačkách, kde sa dookola grilovalo zopár osvedčených receptov, sme doma začali špekulovať nad netradičnou, prekvapujúcou pochúťkou. Myslím, že zámer sa nám podaril, pretože reakcia našich hostí je vždy rovnaká. Neveriacky vyvaľujú oči, ako je možné na grile za pár minút vyčarovať oku lahodiacu špecialitu. A pritom je to také jednoduché... Tu je výsledok a recept :
* Cordon bleu na grile *  
Recept pridal Admin
Pridané 07.04.2008  
Cordon bleu na grile
Cordon bleu na grile:
Kuracie prsia narežeme, (vytvoríme kapsu), osolíme a okoreníme. Do kapsy vložíme plátok šunky, plátok syra, lístok bazalky, sušenú paradajku a štipku tymiánu. Ak máme iné mäso, (plecko, stehno, morčacie prsia) narežeme väčšie tenšie rezne, tiež ich okoreníme, osolíme, naklepeme, naplníme a preložíme. Naplnené mäso spojíme minimálne dvomi kovovými ihlicami a zľahka pretrieme olejom. Rozpálime drevené uhlie. Keď nad roštom udržíme roztvorenú dlaň cca 3 sekundy a uhlie obelie od tvoriaceho sa popola, môžme začať grilovať. Pri grile s vrchnákom bude grilovanie trvať cca 8 min. Z každej strany 2 x po 2 min. Pred koncom grilovania mäso potrieme grilovacím olejom. Na doske vytiahneme ihlice a mäso ostrým nožom šikmo rozkrojíme. Ako príloha sú ideálne americké zemiaky a ak spravíme aj holandský šalát, záhradná slávnosť začína. U nás sa táto dobrota hojne zapíja chladeným šenkvickým veltlínom. :o)
Variácie náplne:
šampiňóny,šunka,tymian -alebo- kyslá kapusta,klobáska -alebo- praženica so špenátovými listami a cesnakom -alebo- vlastná fantázia, tá chutí často najlepšie...
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené