Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Tak toto je naozajstná špecialitka a jedna z lahôdok, na ktorú si po otvorení sa do Európy začíname zvykať a ktorá sa u nás "udomácňuje". Je stále viac skvelých receptov, kde sa sušené rajčiny využívajú ako jedna z ingrediencií. My ich doma používame do šalátov, na pizzu, ale najlepšie sú ku vínu na maslových jednohubkách alebo len tak samotné na napichovátku. Recept mi poskytol otec, ktorý ho získal v Taliansku na svojich cestách so Speváckym zborom a verím, že na stránky prispeje aj ďalšími špecialitkami, ktorých má vo svojej zbierke receptov neúrekom. :o) Tu je výsledok a recept :
* Sušené paradajky v olivovom oleji *  
Recept pridal Jano
Pridané 21.08.2008  
Sušené paradajky v olivovom oleji
Sušené paradajky v olivovom oleji recept:
Rajčiny rozkrojíme na polovicu. Na tento recept je ideálne použiť mäsové, dužinaté odrody rajčín, napríklad San Marzano, San Marzano mini, Roma, ktorých semienka, prípadne sadenice sa dajú bežne zadovážiť. Môžme použiť aj iné odrody, pričom semienka spolu s mokrou časťou vydlabneme lyžičkou. Ak sú rajčiaky veľké, krájame ich na 7-8mm plátky, ale lepšie sú polovičky. Takto pripravené paradajky ukladáme šupkou dole, rezom hore na sušiace sitá, prípadne na plechy a sušíme v trúbe pri teplote 70-90 stupňov. Dvierka trúby musia byť málinko pootvorené, aby mohla unikať vlhkosť. (Zabezpečíme to napr. zacviknutím varešky medzi dvierka a teleso rúry.) Ak používame plechy, doporučujem použiť papier na pečenie, ušetríme si čistenie. Sušíme ich tak dlho, kým po stlačení nepúšťajú šťavu a pritom sú vláčne. Spotrebič nenechávame bez dozoru, sušenie môžme bez obavy zo straty kvality aj niekoľkokrát prerušiť. Usušené vkladáme do menších pohárov a na viac krát zalievame olivovým olejom, aby boli úplne zaliate. Skladujeme v chlade.
Variácie :
Pri vkladaní usušených rajčín do pohárov, vkladáme vetvičky alebo lístky rozmarínu, bazalky, tymianu, oregana, rozkrojený cesnak, chilli papričky, soľ...Zo skúsenosti vieme, že najlepšie je skladovať iba usušené paradajky v chlade, prípadne v mrazničke a pre konzumáciu ich pripravovať postupne, pričom pohár spolu s vychuteným olejom odkladať v chladničke. Pred prípravou je výhodné sušené paradajky na malú chvíľočku poliať horúcou vodou. Sú potom mäkšie a chutnejšie.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené